1. Головна
  2. /
  3. Наші групи
  4. /
  5. Старша група “Веселка”

Старша група “Веселка”

Свято 8 –го Березня є найближчим душі дитини, адже воно присвячене найріднішій у світі людині – матусі.

   5 березня 2021 року в старшій групі «Веселка» було проведено свято 8-го Березня.

  Поєднуючи в собі різні види мистецтва, свято мами впливає на почуття і свідомість дітей. Підготовка  і проведення такого «теплого свята» служать моральному вихованню дошкільнят.

  На превеликий жаль, що наші чарівні матусі не були присутні на цьому святі в зв’язку з пандемією. Але суспільними зусиллями дітей і вихователів, це свято було знято на відео і розміщено на батьківській платформі WhatsApp.

01 березня 2021 року в старшій групі «Веселка»

Надеждівського ясла – садка «Калинка», здобувачі освіти разом з вихователем Колька І.В., долучилися до III Всеукраїнського заняття доброти від Благодійної організації «Благодійний фонд «Щаслива лапа» (Happy Paw).

         Було проведено інтерактивне заняття про гуманне та відповідальне ставлення до тварин на тему: «Тварини – наші друзі», розроблене спеціалістами по роботі з дитячою аудиторією Благодійного фонду «Happy Paw».

         Під час заняття Інна Володимирівна  ознайомила дітей з професіями людей, які доглядають тварин (ветеринар, кінолог); закріпили знання про особливості догляду за котами та собаками, умови їх існування; формувала навички поведінки при зустрічі з безпритульними та домашніми тваринами на вулиці; розвивала пізнавальну та творчу активність, уяву, логічне мислення; поповнила словниковий запас дітей словами: адресник, притулок для тварин, кінолог, ветеринар, ветеринарна клініка; виховувала чуйне, гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

         В подальшій роботі з дітьми вихователь Колька І.В. планує провести зустріч з ветеринаром для більшого ознайомлення з цією професією.

Аналіз тематичного тижня з ОБЖД на тему: «Про здоров’я потрібно знати, про здоров’я та безпеку варто дбати».

         Згідно річного плану Надеждівського ЗДО «Калинка»

 з 15.02 по 19.02. в старшій групі «Веселка» було проведено тематичний тиждень з ОБЖД.

         Метою цього тижня було: закріплювати знання про здоровий спосіб життя, про будову тіла, про його призначення; формувати у дітей розуміння необхідності берегти своє здоров’я; вправляти  у найпростіших видах масажу;  дати дітям загальне поняття про інфекційні захворювання, про спосіб профілактики та боротьбі з вірусом грипу; виховувати прагнення бути здоровими та веселими.

         Розпочали тематичний тиждень спортивною розвагою «Здоровим будь», де здобувачі освіти отримали заряд енергії та позитиву на цілий день.

Протягом тижня були проведені:

  • спостереження  за погодою (як погода впливає на стан здоров’я);
  • спостереження за працею медичної сестри ( як вона піклується про здоров’я всіх дітей у садочку);
  • бесіди – «Наші друзі електроприлади» ( вчили правил поводження у надзвичайних ситуаціях);

 «Обережно – ліки» (формували поняття про небезпеку для життя людини, що приймають ліки без дозволу лікаря, про обережне  поводження з термометром, із речовинами побутової хімії);

«Світ рослин у моєму здоров’ї (ознайомили дітей з народними методами лікування за допомогою лікарських рослин, розвивали почуття гордості за свій край).

  • Дидактичні вправи: «Мій телефонний довідник», «Перша допомога при травмі» (вчили дітей елементарним правилам надання першої допомоги собі і товаришам, коли поруч немає дорослих, тощо.

Вихователі старшої групи «Веселка» намагалися наповнити цей тиждень різними цікавими завданнями для засвоєння дітьми головного поняття, що здоров’я та безпека малюків залежить від них самих.

«Турбота про життя  і здоров’я дітей

  • це найважливіша  праця вихователя».

В. Сухомлинський

19 лютого 2021 року в старшій групі «Веселка» було проведено заняття до Дня рідної мови.

         Метою цього заняття було: розширити, поглибити та узагальнити знання дітей про красу рідної мови, про художнє слово. Продовжувати  вчити дітей висловлювати свою думку, формувати уявлення про етичні правила під час бесіди, суперечки, змагання. Прищеплювати любов до рідної мови, перлин народної творчості.

Звучи, моя мово чарівна, у світі

І в серці людськім не мовчи.

                                           Не дай себе забути,

До кожного серця дійти!

          Саме з цих віршованих рядків вихованці старшої групи привітали гостей які були запрошені на заняття присвячене Міжнародному дню рідної мови.

Під час заняття здобувачі освіти активно приймали участь у конкурсах:

«Казкова вікторина», «Впізнай з якої казки», грали  в народну хороводну гру «Подоляночка». Переглянули відео презентацію «15 фактів про українську мову» тощо.

         Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Тому попередньо була проведена робота з батьками дітей турецької національності, де  запропонували вивчити з дітьми вірші, пісні на рідній для них мові – турецькій. Діти із захопленням декламували вірші, виконували таночки, демонструючи та з гордістю пояснюючи всім присутнім, що поважають і шанують українську мову але рідна для них мова – турецька.

          «Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування».

                                                                                            Панас Мирний

Сьогодні, 18 січня 2021 року, діти старшої групи “Веселка” під час денної прогулянки спостерігали за зимуючими птахами. Вчилися робити висновки, чому одні птахи відлітають у теплі краї, а інші залишаються зимувати. Також була проведена міні- акція “Нагодуй синичку”. Підготувала та провела вихователь старшої групи Колька І.В.Світ врятує Знання.
Світ врятує творча думка.
Світ врятує Культура.
Тема. Я – людина
Мета: довести, що кожна дитина – особистість, громадянин великої держави;
         Виховувати почуття поваги до кожної людини, вчити взаємоповаги.
 
Перебіг заняття
         Діти, мабуть, ви колись чули вислів «Будь людиною»? Що він на вашу думку, означає?
(Відповіді дітей.)
–         Важко відповісти. Тож послухаємо казку В. Сухомлинського «Важко бути людиною». Вона вам допоможе.
 
Діти поверталися з лісу. Вони сьогодні ходили у далекий похід. Шлях додому пролягав через невеликий хутірець, що лежить у долині за кілька кілометрів од села. Втомлені, знесилені діти ледве дійшли до хутірця. Вони зайшли в крайню хату, попросили води. З хати вийшла жінка, за нею вибіг маленький хлопчик. Жінка витягла з колодязя води, поставила на стіл серед двору, а сама пішла до хати.  Діти напилися, відпочили на траві. Де й узялися сили.
      Відійшли  з кілометр від хутірця, Марійка тут і згадала:
–         А ми ж не подякували жінці за воду. – Її очі стали тривожні.
Діти зупинилися. Справді, забули подякувати.
–         Ну що ж…- каже Роман. – Це не велика біда. Жінка вже й забула, мабуть. Хіба варто вертатися через таку дрібницю?
–         Варто, – наполягає Марійка.
–         Ну хіба тобі не соромно перед собою, Романе? Ви як хочете,- каже Марійка, – а я повернуся й подякую…
–         Чому? Ну, скажи, чому це треба обов’язково зробити? – питає Роман.
–         Адже ми так потомилися.
–         Бо ми люди. Якби ми були телята, можна було б і не вертатися.
Вона обернулась і рушила до хутірця. За нею пішли всі.
Роман постояв хвилинку й, зітхнувши, тож поплівся за гуртом.
 

Людям із порушенням зору