1. Головна
  2. /
  3. Батькам
  4. /
  5. Виховання дітей з ООП

Виховання дітей з ООП

Шановні батьки! Щоб дитину з особливими освітніми потребами зарахували до садочка, Ви маєте звернутись у заклад із заявою та висновком інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) – ( ІРЦ – батьки, або особи які їх замінюють обирають самостійно). За наявності інвалідності також треба надати копію медичного висновку або копію посвідчення особи, що отримує державну соціальну допомогу, та копію індивідуальної програми реабілітації.

Спеціалісти нададуть Вам та дитині рекомендації щодо навчання та виховання з урахуванням індивідуальних та вікових особливостей дитини.

Для кожної дитини розробляється індивідуальна програма розвитку – вона складається на навчальний рік та зазвичай переглядається тричі на рік. Програма створюється командою психолого-педагогічного супроводу, до якої входять завідувач дитсадка, вихователі, асистент вихователя, практичний психолог, вчитель-логопед та інші із залученням батьків.

Для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку складають індивідуальний освітній план строком на 3 місяці з подальшим продовженням протягом навчального року.

В одній інклюзивній групі має бути не більше 3 дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема:

– 1-3 з числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором, слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо;

– не більше 2 з числа дітей сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення тощо;

– не більше 1 дитини зі складними порушеннями розвитку.

У кожній інклюзивній групі вводиться посада асистента вихователя. Окрім цього, за рекомендаціями ІРЦ та згодою батьків, навчальний заклад забезпечує доступ до освітнього процесу асистента дитини, якщо такий необхідний для дитини.

Людям із порушенням зору