1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Інструктажі

Інструктажі

ІНСТРУКТАЖ ПРОВЕДЕННЯ З ПРАЦІВНИКАМИ ЗДО “КАЛИНКА” 12 ЛЮТОГО 2021 Р.

ІНСТРУКТАЖ

    з безпеки життєдіяльності  під час складних погодних умов

 в зимовий період

  1. Загальні відомості про навчальний заклад

Заклад дошкільної освіти «Калинка» загального типу розташований у с. Надеждівка  за адресою вул. Мартинця ,б.15Б. Будівля споруджена із інкерманського ракушу , має 2 поверхи. На території будівлі розміщені котельня газова, складські приміщення Перекриття із дерева.  Водопостачання центральне , теплопостачання – власна котельня. Постійний склад працівників 19 чол.,  здобувачів освіти приблизно 70 чол.

 2. Правила поведінки на дорогах і транспорті

2.1. Ходити  необхідно тільки тротуарами, а за їх відсутності в один ряд по узбіччю дороги назустріч транспортних засобів.

         2.2.Переходити проїжджу частину дозволяється тільки по пішохідним переходам, які обладнані відповідними знаками та дорожньою розміткою. Перед переходом слід впевнитись у відсутності транспортних засобів. Перебігати, переїжджати на велосипеді проїжджу частину забороняється.

3.Правила поведінки під час низьких температурах та снігопадах: 

– при можливості відмовитись від виїздів на власному транспорті, користуватись громадським;

– виходити з будинку  тільки  якщо це край необхідно;

– одяг повинен бути тепли, цілим, легким, не заважати рухам тіла,

взуття –  теплим, сухим та не стискати ногу;

– відмовтеся на цей період від  довготривалих прогулянок ;

– при  пересуванні  пішки рухайтесь розчищеними доріжками, не наближайтесь впритул до будівель та споруд, з даху яких може впасти велика маса снігу, або бурулька льоду;

– не ходіть біля рекламних щитів та інших небезпечних конструкцій;

– при низьких температурах повітря змастіть лице  жирним кремом або риб’ячим жиром;

– якщо ви залишились на холоді і найближчим часом не в змозі дістатись до населеного пункту, необхідно рухатись. Рухи на холоді посилюють кругообіг і сприяють розігріванню тіла;

– не торкайтесь оголеною шкірою до металевих предметів у морозну погоду, це може викликати швидке відмороження;

– якщо ви не самі, слідкуйте за тими, хто поряд з вами, при  необхідності допоможіть їм;

– слідкуйте, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження, негайно знайдіть тепле приміщення.

 4. Правила поведінки під час  ожеледиці

 – кроки мають бути дрібними і частими, коліна при цьому повинні бути трохи зігнутими.

–  руки не можна тримати в кишенях. При ходьбі ними треба розмахувати, утримуючи рівновагу.

– взуття має бути зручним на нековзній рифленій підошві. Пам’ятай, що високі підбори в ожеледицю можуть стати причиною серйозної травми голови.

– носіть шапку й капюшон. Вони можуть пом’якшити падіння, якщо ти падатимеш на потилицю.

– падай на бік, на передпліччя, амортизуючи таким чином удар. Не виставляй назад лікті й не підставляй долоню витягнутої руки. Такі падіння небезпечні переломами.

– якщо ти посковзнулася, намагайся згрупуватися, підтягнувши коліна до грудей, і падай на бік.

5.Дії під час забиття

Якщо впали і вдарилася коліном або ліктем, удома обов’язково приклади до забитого місця що-небудь холодне. Наприклад, морожене м’ясо або ганчірку, намочену холодною водою з крана. Але холод можна тримати недовго – всього 15-20 секунд.

Якщо сильно вдарилася потилицею, відразу ж звертайся до травмпункту. Ознаки струсу мозку: нудота, блювання, запаморочення, тимчасова непритомність, холодний піт, млявість або, навпаки, гарячкова активність.

   6.Правила поведінки на льоду

– у жодному разі не виходьте на тонкий лід.

– перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місцях, де б’ють джерела. Міцність льоду тут послаблена течією.

– під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.

– якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.

7.Надання першої допомоги потерпілим

7.1.Вивести (винести) потерпілого з місця де стався нещасний випадок з дотриманням заходів особистої безпеки (захист від електроструму, вогню, транспорту, небезпечних предметів).

 7.2. Викликати швидку допомогу по телефону 103.

  7.3.Забезпечити потерпілому спокій у зручному положенні, визначити вид та ступінь травми (забій, поранення, вивих, перелом, опік, отруєння).

 7.4.Розпочати необхідні заходи першої долікарської допомоги: при потребі зупинити кровотечу з використанням дезинфікуючих, перев’язувальних матеріалів, зафіксувати місце перелому шиною, або підручними засобами, прикласти лід на місце вивиху, перелому чи забою. При сильній кровотечі необхідно накласти джгут вище місця поранення. При втраті свідомості до носа потерпілого підносять вату змочену нашатирем. У разі зупинки серцебиття, припинення дихання вживати реанімаційні заходи з потерпілим до прибуття швидкої допомоги: штучне дихання з непрямим масажем серця.

 7.5.Контролювати стан потерпілого до прибуття медиків.

 Завідувач ЗДО____________А.Г. Косован

Людям із порушенням зору